Zasáhla nás velmi smutná zpráva :-(

Autor : ing. Jiří Svoboda    Vloženo : 11.05.2022 12:08  Přečteno : 241 x   Počet komentářů : 0

Hamerník expres 2022

Autor : ing. Jiří Svoboda    Vloženo : 30.04.2022 12:31  Přečteno : 268 x   Počet komentářů : 0

Po dvou letech temna způsobeného covidovým šílenstvím konečně opět 21. května 2022 vyjel Hamerník expres, letos již popětadvacáté. Zájem o jízdy byl pochopitelně velký, stejně tak jako o návštěvu Hamernického dne v Dobřívě. Zpožděný rychlík od Klatov zcela naplnil kapacitu historického motorového vozu, který se vydal z Rokycan do Mirošova, kde už na pasažéry čekal historický autobus, aby je odvezl do místa konání Hamernického dne.

Bohužel při druhé jízdě došlo k nenadálé poruše historického motorového vozu, jak jsme následně zjistili, vzniklé únavou materiálu součásti spalovacího motoru. A tak se Příkosice bohužel staly poslední zastávkou vlaku a zbytek jeho spojů musela nahradit nad rámec svých spojů dvojice historických autobusů. I když se jezdilo náhradní autobusovou dopravou, nemusel být jediný spoj odřeknut a minimální vzniklá zpoždění nijak nenarušila celodenní jízdní řád. Tímto samozřejmě patří velký dík kolegům z Muzea dopravy ve Strašicích za vynikající operativu při řešení vzniklé situace.

Pro nás, pořadatele, však vznikla temná skvrna někde docela jinde. Pokrácení dotací od měst a obcí bez jakéhokoliv předchozího upozornění nás dostalo do složité finanční situace, kterou nám naštěstí pomohl vyřešit soukromý sektor. Velký dík!

Abychom mohli tuto akci uspořádat coby železniční dopravce, nemalé finanční nároky na nás klade celoroční činnost spolku, na kterou nám nikdo nic nepřidá. A pak navíc vzniklé ztráty z Hamerník expresů sanujeme z prostředků na rozvojové činnosti spolku, ty pak chybí třeba na opravy vozidel, které bychom rádi také představili v provozním stavu při našich jízdách.

Více...

PF 2022

Autor : ing. Jiří Svoboda    Vloženo : 20.12.2021 20:26  Přečteno : 113 x   Počet komentářů : 0

1 2 3 4 5 6 7 8 ... +10 19

Přihlášení do systémuPodporují nás

Vraga AZD Ing. Koldu?ek Rokycany
Město Rokycany
Město Rokycany

Město Hrádek
Město Hrádek

Město Miroąov
Město Miroąov

Obec Nezvěstice
Obec Nezvěstice

obec Dobřív
Obec Dobřív

Obec Kamenný újezd
Obec
Kamenný Újezd

Obec Mešno

Obec Příkosice