Když se dílo podaří...

Autor : Jiří Svoboda    Vloženo : 29.08.2014 19:59  Přečteno : 2497 x   Počet komentářů : 1

V březnu 2013...Hned při první loňské jízdě, když po generální opravě spalovacího motoru vyjel motorový vůz M 131.109, bylo jasné, že není vše jak by mělo být. Spalovací motor špatně spaloval, kouřil a nepomohlo ani seřízení předvstřiku paliva. Nakonec bylo zjištěno (nemalé) posunutí vačkové hřídele výfukových ventilů.

Letos zpočátku roku tedy byl spolu s M 131.1280 tento stroj přepraven do Výtopny Zlíchov, kde se za vydatné pomoci místních odborníků a samozřejmě pod taktovkou Bódi rozjela velká oprava. Při té byla také provedena vyměněna oleje, nastavení vstřiků, oprava vzduchotechniky, vodního hospodářství a spousta dalších dílčích oprav.

Týmové pracovní nasazení vyvrcholilo 14. května zkušební jízdou na trati Smíchov - Radotín - Vršovice - Smíchov s lokomotivou T 211.0 na háku. Hlavního cíle bylo dosaženo.

Po řádném úklidu, odjel 16. května spolu s pardubickým M 131.1228 a CDlm do Rokycan na jízdy Hamerník expresu, které odjezdil na výbornou, přesto bylo jasné, že nás čeká ještě spousta dodělávek a hlavně doladění předvstřiku paliva.

12. června odjel do Horažďovic vypomoct na "Kolovlak" za trucující M 131.1228, 14. června se již účastnil Muzejní noci na Zlíchově.

25. června se vydal s pivákem na háku do Velké nad Veličkou na tradiční setkání veteránů. Kopce přes Vysočinu zvládal bez problémů.

7. července v DPOV Nymburk proběhlo soustružení profilu dvojkolí a den poté už odjížděl na Bóďovo jižní cestu do Blatné, Volar, Ražic a Plzně.

Tady prodělal důkladnou vnitřní a vnější očistu, aby 23. srpna odvezl svatební hosty z Mirošova do Blovic.

9.9. v 9 hod. se vydala devítka z Rokycan přes "hrbatou" na Zlíchov a poté do své domoviny v Zubrnicich.Přihlášení do systémuPodporují nás

Vraga AZD Praha Ing. Kolduąek Rokycany Expyro s.r.o.
Město Rokycany
Město Rokycany

Město Mirošov
Město Mirošov

Obec Nezvěstice
Obec Nezvěstice

obec Dobřív
Obec Dobřív

Obec Kamenný újezd
Obec
Kamenný Újezd

Obec Mešno

Obec Příkosice