Když se dílo podaří...

Autor : Jiří Svoboda    Vloženo : 30.08.2014 01:59  Přečteno : 2065 x   Počet komentářů : 1

V březnu 2013...Hned při první loňské jízdě, když po generální opravě spalovacího motoru vyjel motorový vůz M 131.109, bylo jasné, že není vše jak by mělo být. Spalovací motor špatně spaloval, kouřil a nepomohlo ani seřízení předvstřiku paliva. Nakonec bylo zjištěno (nemalé) posunutí vačkové hřídele výfukových ventilů.

Letos zpočátku roku tedy byl spolu s M 131.1280 tento stroj přepraven do Výtopny Zlíchov, kde se za vydatné pomoci místních odborníků a samozřejmě pod taktovkou Bódi rozjela velká oprava. Při té byla také provedena vyměněna oleje, nastavení vstřiků, oprava vzduchotechniky, vodního hospodářství a spousta dalších dílčích oprav.

Týmové pracovní nasazení vyvrcholilo 14. května zkušební jízdou na trati Smíchov - Radotín - Vršovice - Smíchov s lokomotivou T 211.0 na háku. Hlavního cíle bylo dosaženo.

Po řádném úklidu, odjel 16. května spolu s pardubickým M 131.1228 a CDlm do Rokycan na jízdy Hamerník expresu, které odjezdil na výbornou, přesto bylo jasné, že nás čeká ještě spousta dodělávek a hlavně doladění předvstřiku paliva.

12. června odjel do Horažďovic vypomoct na "Kolovlak" za trucující M 131.1228, 14. června se již účastnil Muzejní noci na Zlíchově.

25. června se vydal s pivákem na háku do Velké nad Veličkou na tradiční setkání veteránů. Kopce přes Vysočinu zvládal bez problémů.

7. července v DPOV Nymburk proběhlo soustružení profilu dvojkolí a den poté už odjížděl na Bóďovo jižní cestu do Blatné, Volar, Ražic a Plzně.

Tady prodělal důkladnou vnitřní a vnější očistu, aby 23. srpna odvezl svatební hosty z Mirošova do Blovic.

9.9. v 9 hod. se vydala devítka z Rokycan přes "hrbatou" na Zlíchov a poté do své domoviny v Zubrnicich.